דף הבית| לוח אירועים| לוח מודעות| לוח נדל"ן| חינוך| חוגים וספורט| נוער| תרבות| בית כנסת| ספר טלפונים| מידע שימושי| צור קשר
יום חמישי, 25/04/2019

מבזקון
לאחרונה התגברו ההתפרצויות לבתים פרטים. לחצו על הודעה זו או הכנסו להודעות שמירה לעידכון

מידע שימושי לתושבי המושב

ברוכים הבאים לאתר הינכם מוזמנים לשלוח חומר לאתר למייל

ביטחון

הודעות ביטחון

טלפונים ליצירת קשר:

רב"ש - גיא פישלר 054-7833516
מוטי מוקטה 054-9932745 
שער מושב 054-3961307
שומר 077-3424300
רועי שומר לילה  - 050-7542674

בכל אירוע של התפרצות או אירוע בטחוני יש לידע מידיית את הרב"ש/ או מחליפו ומיד לדווח למוקד המשטרה 100.
בשעות הלילה יש להודיע קודם לשומר בשער טל': 077-3424300 או 050-7542674. רצוי לשים את המספרים בחיוג מהיר בטלפון ולהשאיר את הטלפון לידכם בלילה.

 

לאחרונה התגברו ניסיונות ההתפרצות לבתים באיזור וזאת לאחר תקופת שקט יחסי בהתפרצויות לבתים.

אנא הזהרו מכל אותם סוחרים אשר רוצים מוצרים ישנים מה שרובנו קוראים להם אלטיזכן.
במקרים רבים זה איסוף מידע על בתים ובלילה הם מגיעים או שולחים מי מטעמם לבצע את הפריצה לפי הנחייתם.
אני זקוקים למתנדבים אשר יעזרו לנו להגביר את הביטחון בישוב בדרכים שונות ולסכל פעילות של גנבים. כל אחד שיכול ורוצה לתרום גם פעם בחודש נשמח לקבל עזרה. אל תגיד אני עסוק אין לי זמן. לאף אחד מאיתנו אין זמן יקר וכולנו קמים בבוקר לעבודה אך פריצה אחת לביתכם תגזול ממכם גם כסף והרבה יותר זמן מאז פעם בחודש/חודשיים התנדבות ללילה. אין צורך כמובן לציין את ההרגשה הנוראה של חדירה לתוך הבית כשישנתם או בית הפוך לאחר פריצה.

להלן מספר המלצות מהפשוט והזול ליקר והמסובך:
- לא להשאיר מחשבים ניידים, טלפונים ניידים, תכשיטים, ארנקים, מפתחות וכל רכוש אטרקטיבי אחר לגנב מול חלון או על שולחן כאשר הגנב יכול לראותו בקלות. ברב המקרים של ההתפרצויות בעלי הבית השאירו רכוש גניב במקום גלוי מול חלון.
- יש לדאוג לנעול את הבית ואת החלונות. פיתרון פשוט לחלונות הזזה הוא להניח מקל/קרש עץ בין המשקוף לאחד החלונות ולדאוג לפין מתכתי שיחבר את שני צדדי החלונות ביחד.
זהו פיתרון קל וזול ומקשה מאוד על הגנב.
- התקנת פרזקטור במקום גבוה שאין אפשרות גישה אליו ובעל חיישן נפח. הדבר יאיר את השטח בזמן תנועה של הגנב יתריע ואף יגרום לגנב סינוור רגעי ופחד שמה יראו אותו.
- מיגון הבית באזעקה. בדרך כלל אזעקה אשר מפעילים אותה מבריחה את הגנבים. מומלץ להשקיע באזעקה טובה ובעל מקצוע טוב על מנת שהאזעקה תהיה כלי עזר ולא מטרד.
- לאילו שיש כבר אזעקה לא לשכוח להפעיל כל לילה, ואף לבקש מטכנאי שיתכנת את האזקעה להדרך אוטומטית כל יום בשעת לילה מאוחרת וזאת על מנת שגם אם נשכח היא תפעל אוטומטית. אנו רואים כל פעם מחדש שבית בו האזעקה לא הופעלה בוצעה התפרצות לעומת בית של שכן שהאזעקה פעלה לא בוצעה פריצה.
- מי שיכול ויכול כלכלית (ההוצאה לא כל כך גדולה ובדרך כלל יותר זולה ממערכת ההאזעקה) ממולץ להתקין מצלמות בחוץ ובבית. בחוץ הם מרטיעות את הגנב והוא יעדיף בית אחר קל יותר לפריצה ובפנים יתעד את הגנבים ויאפשר גם בקרה כשאין אף אחד בבית אבל גם תיעוד של הגנב. משטרת ישראל הכניסה מערכת חדשה למחלקת זיהוי פלילי ושתתחיל לעבוד בצורה רשמית (עכשיו בניסיון) בתחלת 2012 ותוכל לקבל קובץ הקלטה של מצלמה ניתוח התמונה והשוואה עם מאגר התמונות הפליליות של המשטרה דבר אשר יקל על תפיסת הגנבים.
- לסיכום מיגון טוב עירנות וקצת התנדבות יבריחו את הגנבים מאיתנו למקום אחר ולנו יהיו לילות שקטים.

בתקופה האחרונה הותקנו מצלמות בישוב. בקובץ המצורף יש תשובות לשאלות נפוצות בנושא המצלמות.
ניתן לפנות בשאלות למזכירות הישוב או לרב"ש.קבצים מצורפים
קובץ1: שאלות תשובות בנושא מצלמות הישוב
מושב גנתון  ד.נ. מרכז מיקוד 73110.  טל': 08-9228167  פקס': 08-9230695 
israelbiz- בניית אתרים